תולדות האינסולין

ליאונרד תומפסון הילד הראשון שטופל באינסולין, לפני השימוש באינסולין ולאחריושנים רבות לפני המצאת האינסולין, הובן הקשר בין הלבלב לסוכרת אך עדין לא הצליחו להפיק אינסולין פעיל מהלבלב. בשנת 1920 הבין פרדיריק בנטינג כי האינסולין נהרס ע"י מיצי העיכול שמפריש הלבלב. האינסולין התגלה ע"י פרדיריק בנטינג ועוזרו צ'ארלס בסט בשנת 1921 כשהצליחו לבודד את איי לנגרהנס מהלבלב ולהפיק אינסולין. האינסולין הופק מלבלבים של בני בקר שנאספו במשחטות שבסביבה. בתחילה נוסה הנוזל על כלבים והניסויי זכה בהצלחה. בינואר 1922 החליט פרופסור מקלאוד שתגליתם של בנטינג ובסט בעזרתו של הביוכימאי קוליפ מוכנה לפעולה ובאותה שנה הוזרק הנוזל שהופק לראשונה על הסוכרתי הראשון – הילד הסוכרתי ליאונרד תומפסון. האינסולין היה סמיך ומכאיב והזרקתו היתה כרוכה בכאבים רבים אך הביאה לשיפור גדול במצבו של הילד. בתמונה: ליאונרד תומפסון. מצד שמאל לפני השימוש באינסולין ומצד ימין אחרי השימוש. אין ספק שהשיפור בולט ביותר

בשנת 1923 זכו בנטינג ושותפו למחקר פרופ' מקלאוד בפרס נובל והם שיתפו בפרס את בסט וקוליפ שהשתתפו במבצע בידוד האינסולין. החוקרים תרמו את המצאתם לאוניברסיטה של טורונטו להפצה עולמית כתרומה לאנושות.
בזכות התרומה והשימוש הרחב, הפך האינסולין לתרופה, שהצילה חייהם של סוכרתיים רבים, כמו חולי סוכרת סוג 1 שעד לאותה תקופה טופלו בדיאטה נטולת פחמימות ולא יעילה (שזכתה לשם "דיאטת המוות"). עדין האינסולין לא היה טהור דיו והיה צורך להמשיך ולטהרו כדי להפכו לבטוח יותר וליעיל יותר.

בשנת 1975 הצליחו לפתח את האינסולין ההומאני, שהיה זהה למבנה המולקולרי של אינסולין האדם. בעזרתו ניתן היה לשלוט ביתר קלות ברמות הסוכר, מכפי שהיה באינסולין שהופק מחיות. בכך נפתרה בעיית המחסור באינסולין וכן איכות האינסולין שהופק עד כה.

מחקרים רבים במבנה חלבונים ובעיקר חלבון האינסולין הביאו לכך שבשנת 1978 יוצר האינסולין האנאלוגי הראשון באמצעות ביוטכנולוגיה וההנדסה הגנטית (Eli Lilly, Novo). בשנת 1996 נתן ה-ADA (אירגון התרופות האמריקאי) אישור לאינסולין האנאלוגי הראשון ה-Lispro.

מאחר ואינסולין אנאלוגי מיוצר בעזרת הנדסה גנטית, ניתן לשנות את המבנה שלו ולקבוע את זמן השפעתו ונתונים נוספים. האינסולין האנלוגי תרם רבות לשיפור באיכות חייהם של אנשים עם סוכרת.
בעזרת הסוגים השונים שפותחו, ניתן להתאים להם ביתר דיוק את סוג האינסולין, בהתאם לאורח החיים, סוגי הפעילות ואופי המטופל. כמו כן לטפל ביתר הצלחה בתנגודת האינסולין, המשתנה בזמנים שונים ביממה.

בשנים שחלפו מאז שאובחנה לי סוכרת סוג 1, טופלתי במספר סוגי אינסולין, דבר המוכיח את ההתקדמות הרבה בתחום:

  1. אינסולין שהופק מלבלב של חזיר
  2. אינסולין הומאני (הומולין)
  3. אינסולין אנאלוגי – מיוצר בהנדסה גנטית

אין ספק שב-30 השנה האחרונות מאז האינסולין ההומאני ועד היום, האינסולין עבר כברת דרך רצינית וכך גם איכות חיינו. מי יתן והצעד הבא יעשה מהר יותר וגדול אף יותר.
שערו בנפשכם איך תראה איכות חיינו אם יגיעו לאינסולין חכם שפועל רק כשרמת הסוכר בדם עולה מעל רמה מסוימת. כמה נפילות סוכר יחסכו מעם המתוקים?