חלב ותחליפיו במשקאות חמים

קפה הפוך עם חלברובנו נוהגים לשתות משקאות חמים המבוססים על חלב או בתוספת חלב.

חשוב להבין שהלקטוז המצוי בחלב הינו חד סוכר ולכן טעמו מתוק. דבר זה מתבטא גם בכמות לא קטנה של פחמימות המצויה בחלב: כ-4.8 גרם ב-100 מ"ל או כ-12 גרם בכוס.

בכוס גדולה של קפה הפוך יש כ-300 מ"ל חלב המכילים 15 גרם פחמימות. ממש כמו בפרוסת לחם!

תחליפי חלב

עם הגידול במספרם של הטבעונים ושל אנשים הרגישים לחלב, קיים שימוש נרחב גם בתחליפי חלב כגון משקה סויה, משקה שקדים, משקה אגוזי לוז, משקה קוקוס, משקה אורז, משקה שיבולת שועל ועוד.
קיימים הבדלים בין הערכים התזונתיים של התחליפים השונים לבין אלו של החלב, וגם בינם לבן עצמם:

  • כל התחליפים מכילים פחות שומן ופחות קלוריות מאשר החלב, ואינם מכילים כולסטרול
  • רוב התחליפים (כולם למעט סויה) מכילים פחות חלבון מאשר החלב
  • לגבי הפחמימות, המצב משתנה בין הסוגים השונים, כפי שיפורט בהמשך:

תחליפי החלב מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות מבחינת תכולת הפחמימות:

הסוג הראשון כולל את תחליפי החלב המבוססים על מרכיבים פחמימתיים כגון אורז או שיבולת שועל. תכולת הפחמימות שלהם יכולה להיות דומה לזה של החלב (שיבולת שועל), או אפילו כפולה מזו של החלב במקרה של משקה אורז.

הסוג השני כולל תחליפים שאין להם מתיקות טבעית, כגון משקה סויה או משקה שקדים, ולכן מוסיפים להם סוכר כדי לשפר את טעמם. כמות הסוכר משפיעה על כמות הפחמימות הכוללת של המשקה, וקיימים הבדלים בין המשקאות של הייצרנים השונים, וגם בין סוגי משקאות שונים של אותו יצרן, ולכן חשוב לבדוק את הסימון התזונתי על גבי האריזה.

לשם דוגמה, קיימים כמה סוגים של משקה סויה טרי של תנובה: משקה סויה מועשר עם תכולת פחמימות דומה לזו של החלב, משקה סויה במתיקות מופחתת המכיל מחצית מכמות הפחמימות שבחלב, ומשקה סויה לייט עם כמות פחמימות מזערית (כ-0.7 גרם ל-100 מ"ל).

אני אישית מעדיפה את משקה הסויה במתיקות מופחתת. המתיקות שלו מספיקה בהחלט לטעמי, ומצד שני אני מעדיפה להמנע משימוש בממתיקים מלאכותיים.

המסקנות המתבקשות:

  • אין כלל אחיד לקביעת כמות הפחמימות בתחליפי החלב השונים ולכן חובה לבדוק את הסימון התזונתי שעל גבי האריזה
  • ברוב בתי הקפה משתמשים במשקה סויה המועשר. כדאי לבדוק ולקחת בחשבון
  • כדאי להזמין את הקפה על בסיס מים עם מעט חלב או סויה. את החלב עדיף להזמין בנפרד ("בצד"), כדי לאפשר שליטה טובה יותר בכמות.

חוברת מתכונים לסוכרתיים – להורדה בחינם